2018-09-12

Mapa bloga

Gdzie trafiłeś?


Lubisz fantastykę? Powieści? Polskich autorów? Trafiłeś więc w odpowiednie miejsce! To mały zakątek sieci, w którym publikuję autorskie teksty: pisaną specjalnie na bloga powieść Fantasmagoria, ogłoszenia dotyczące wydanych książek (na tę chwilę jedynie debiutu literackiego Rada Ognia) oraz materiały dodatkowe. Blog wciąż się rozwija, więc nie wykluczam w przyszłości pojawienia się na nim innych serii.

Od czego warto zacząć? To zależy, czy trafiłeś tu po przeczytaniu Rady Ognia, czy przed. ;)
Poniżej znajdziesz listę projektów pisarskich, ich krótki opis i przydatne linki. Co do zdjęcia - kot jedynie dla przyciągnięcia uwagi, ale książka już mocno związana z tematyką bloga. :)


Fantasmagoria


To historia, którą poznasz oczami Ymgraela, mieszkańca świata pełnego magii, zwanego Nubedunem, lub Kręgiem Pierwszym. W chwili, gdy rozpoczyna się jego przygoda, Ymgrael jest młodym akolitą Kolektywu Fantasmagoryków - instytucji i szkoły skupionej wokół Magii Snu, dzięki której jej użytkownicy są w stanie przemierzać senne imaginacje innych istot i wywierać na nie wpływ.
Czy Ymgrael rozwiąże zagadkę, z którą od dwóch lat zmaga się Kolektyw? A gdy ta historia dobiegnie końca, co stanie się z młodym akolitą i jego przyjaciółmi? Tego, jak i wielu innych rzeczy dowiesz się czytając Fantasmagorię.

Sama powieść skonstruowana jest wokół konkretnych epizodów z życia Ymgraela. Aby dostrzec wszystkie powiązania, najlepiej przeczytać wszystko od początku. Dla łatwiejszej nawigacji po prawej stronie bloga znajdziesz ramkę ze spisem wszystkich dotychczas opublikowanych postów. Każdy rozdział składa się z kilku fragmentów, których kolejność wyznaczana zarówno numeracja, jak i kolejność umieszczenia wpisów w ramce. Epizody otrzymują tytuł, przypisany zawsze do pierwszego wpisu na ich temat.

Poniżej zamieszczam dodatkowo początki epizodów, jeżeli chciałbyś zacząć czytać od konkretnego miejsca:
Rozdział 1 - Serce dębu
Rozdział 3 - Początki śmierci
Rozdział 4 - Sen księżniczki

Rada Ognia


Jesteś ścigany, ale w ogóle nie wiesz dlaczego. Podejrzewają cię o coś, ale zupełnie nie rozumiesz o co. W takiej sytuacji zostaje ci jedno – uciekaj! A potem dowiedz się, o co chodzi. Taką strategię przyjął Maks Lree, dwudziestokilkuletni Wetrom, gdy znalazł się na celowniku S.W.O.R.P. – najważniejszej paramilitarnej jednostki antyterrorystycznej w Federacji. W trakcie wyjaśniania, dlaczego stanowi obiekt zainteresowania funkcjonariuszy sił porządkowych, Maks zaczął dowiadywać się wielu niezwykłych rzeczy nie tylko o otaczającym go świecie, ale też o sobie i swojej najbliższej rodzinie… Przede wszystkim zaś po raz pierwszy usłyszał o Żywiole Ognia i jego potężnej mocy…

Taki właśnie opis mojego debiutu literackiego można znaleźć na okładce książki i taki sam widnieje w kilku miejscach w sieci. Uznałem więc, że i tu znajdzie się dla niego miejsce. ;)
Rada Ognia, jako pierwszy tom sagi Boskiego Dziedzictwa jest zaledwie wstępem do wydarzeń ze Świata Dwunastego, w którym ma miejsce akcja książki. Na samym blogu co prawda nie znajdziesz fragmentów tej powieści, jednakże zacząłem już zamieszczać tu materiały dodatkowe do tego uniwersum. W planach mam ich naprawdę dużo (choć na razie opublikowanych jest niewiele), więc wpisy te można śmiało uznać, za drugi filar tego bloga, zaraz po Fantasmagorii.
Na tę chwilę znajdziesz następujące posty, związane ze Światem Dwunastym:

Tuż przed... - opowiadanie przedpremierowe dotyczące postaci Maksa, mające miejsce tuż przed wydarzeniami z Rady Ognia. Stanowi bardziej wstęp do realiów świata, w którym przyszło żyć chłopakowi, niż do fabuły, choć i z nią jest powiązane.

Legenda, część 1 - pierwsza część opowiadania o bohaterze wojennym Federacji Wetromów, którego poznajemy wiele lat po wydarzeniach, które na zawsze odcisnęły pamięć o nim w umysłach innych.

Inne

Znajdziesz tu również nieco wpisów, które z różnych względów nie pasują do żadnej w powyższych kategorii, więc zebrane będą w jednej, zbiorczej grupie. Można je w pewnym stopniu potraktować jako archiwum, niemniej dla ciekawych umieszczam tu ich listę (według chronologii ich publikowania):

O tym, ja wymarzyłem pisać powieści... - wpis opowiadający ogólnie o tym, jak to się stało, że marzenie o zostaniu pisarzem dotarło do tego punktu, w jakim znajduje się obecnie.

Konkurs nr 1 - ogłoszenie loterii zbiegającej się w czasie z premierą Rady Ognia. Oczywiście w chwili, gdy czytasz te słowa, jest już nieaktualny, ale dla zainteresowanych zamieszczam link. Z losowaniem powiązane są też posty: Wyniki konkursu! oraz Rozdział 5 / 1 oraz dodatkowa inf. o konkursie (na końcu wpisu).

Darmowe gadżety szkolne - wpis będący zachętą do zainteresowania się inicjatywą społeczną Mateusza Pawłowskiego, polegającą na rozdawaniu gadżetów szkolnych dzieciom, które takiej pomocy potrzebują. Choć wpis nie jest nowy, warto się z nim zapoznać, gdyż - według mojej wiedzy - Mateusz kontynuuje akcję w kolejnych latach.

"Rada Ognia" w warszawskiej komunikacji! - ogłoszenie rozdawania przeze mnie egzemplarzy Rady Ognia w metrze w Warszawie. Niestety, zaraz po tym wydarzeniu na kilka miesięcy zniknąłem z blogosfery, więc nie ukazał się post podsumowujący te kilka godzin spędzone w wagonach metra. Pokrótce więc tylko napiszę, że w moim odczuciu akcja była sukcesem, książki trafiły do kilku bardzo sympatycznych osób, a z każdą z nich miałem okazję zamienić parę budujących słów. Relacja była na bieżąco uaktualniana na Twitterze Wydawnictwa Novae Res, wraz ze zdjęciami zrobionymi wspólnie z osobami obdarowanymi (o ile po wręczeniu egzemplarza wyraziły na to zgodę, oczywiście :) ).PS: wraz z rozwojem bloga, niemal na pewno pojawią się nowe kategorie i modyfikacje aktualnych. Post ten będzie uaktualniany o nowe linki wraz z publikacją wpisów, wiec warto co jakiś czas zaglądać na tę mapę bloga. Szczególnie, jeżeli nie jesteś na bieżąco. :)

Proszę również o wybaczenie stosunkowo niskiej częstotliwości nowych postów - pracuję jednocześnie nad kontynuacją Rady Ognia, Fantasmagorią, czasem organizacją techniczną bloga, czy spraw związanych z pisarstwem, lecz nie będących pisaniem (np: kulejąca promocja debiutu). Mam też jeszcze dwa projekty literackie, przy których dłubię coś sporadycznie. A czasu na to wszystko, przy pracy zawodowej, szeroko rozumianym życiu prywatnym i dwójce małych dzieci w domu mam odczuwalnie mniej, niż bym tego sobie życzył. Czas pokaże, czy problem jego braku zostanie w choć minimalnym stopniu rozwiązany, ale na tę chwilę musi wystarczyć to, co jest. :)

Grafika pobrana z serwisu pixabay.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz