2017-04-10

Powitanie i kilka(set) słów organizacyjnych

Witam serdecznie na moim blogu! :)

To pierwszy prowadzony przeze mnie blog (poza tym, który "zarekwirowałem" żonie), więc wybaczcie pewną nieporadność w tej materii. Postaram się możliwie szybko osiągnąć taki standard, aby Was nie kłuło w oczy moje pisanie, a mnie by nie nachodziła niepewność, czy dobrze robię to co robię. :)

A teraz te kilka słów organizacyjnych...
Jak wspomniałem w zakładce "o autorze", piszę powieści. Można powiedzieć, że jest to moja główna pasja, bez której nie wyobrażam sobie życia. W związku z tym naturalne jest, że na swoim blogu będę właśnie tworzył coś z fabułą. Myślałem początkowo o opowiadaniach, ale jest z tym zasadniczy problem - nie umiem i nie lubię pisać krótkich form. Dlatego też na blogu mam zamiar publikować dłuższą powieść. Nie chcę z tego robić typowo blogowej formy, gdzie każdy post to jakaś zamknięta całość, więc mogą zdarzać się fragmenty książki urwane w środku dialogu (ale po zakończeniu określonego tematu). Wszystkie wpisy będące częścią tekstu oczywiście oznaczę odpowiednio, by nie było wątpliwości co po czym następuje. Na razie zastosuję model "rozdział X / Y", gdzie X oznacza numer rozdziału, a Y fragmentu.
Powieść o tytule Fantasmagoria będzie z gatunku fantastyki, ale poszczególne rozdziały w mniejszym lub większym stopniu dotkną innych typów literatury. Nie chcę za bardzo wdawać się w szczegóły, żeby nie było tu niepotrzebnych spoilerów. W każdym razie, choć Fantasmagoria jako całość będzie opowiadać konkretną historię, poszczególne rozdziały mogą się bardziej lub mniej podobać - zależnie od osobistych preferencji czytelniczych. :)
Na razie zamierzam publikować jeden fragment tygodniowo (w piątki wieczorem), napiszcie czy taka częstotliwość i długość postów Wam odpowiada. Z czasem wprowadzę dodatkowe "projekty", poza Fantasmagorią, ale o tym więcej w przyszłości.

Mam nadzieję, że zarówno blog, jak i książka przypadną Wam do gustu. Chętnie zapoznam się ze wszystkimi sugestiami i zażaleniami, które możecie zostawiać w komentarzach lub drogą mailową (zakładka "kontakt").

Jeszcze raz witam i zapraszam do czytania Fantasmagorii. :)

19 komentarzy:

 1. Powodzenia w pisaniu bloga :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Już ze trzy lata się do tego zabierałem, ale wiesz "strach przed nieznanym" itd. :)

   Usuń
  2. Rozumiem.
   Ważne, że w końcu udało się i JESTEŚ :)

   Usuń
 2. Powodzenia, będę zaglądać 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. No to czekam na powieść. ^^
  Mi osobiście częstotliwość odpowiada - myślę, że zdążę przeczytać przez tydzień jeden fragment. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ruszam od piątku. :) Jeszcze do ustalenia będzie długość fragmentów, ale to później. :)

   Usuń
  2. Można zacząć wielkie odliczanie. :P :D

   Usuń
 4. Witaj w blogosferze. Mam nadzieję, że Ci się tu spodoba. ;)
  Czekam na fragmenty powieści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podoba mi się wszędzie, gdzie operuje się słowem pisanym. A jak przy tym jest dobre towarzystwo, to tylko lepiej. :)

   Usuń
 5. Ach opowiadanie fantasy, już nie mogę się doczekać :")

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo "opowiadanie" (w zasadzie powieść), czy bo "fantasy"? :) Fantastyka będzie tu gatunkiem nadrzędnym. Planuję w obrębie założonej koncepcji kreacji świata też silne wątki kryminalne, romantyczne i inne. :)

   Usuń
 6. Ciesze się, że w końcu założyłeś blog. Powodzenia w pisaniu opowiadania, ale żeby nie było. Nadal będę bardzo krytycznie oceniał twoje dzieła, tak jak to robiłem do tej pory (za co nie będę za bardzo tutaj lubiany). Oczywiście po to, abyś poprawiał swoje zdolności pisarskie. :)
  Korzystając z okazji przyczepie się do pierwszej rzeczy: Nazwy komentujących zlewają się z tłem. Proponowałbym zmianę koloru czcionki.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konstruktywna krytyka zawsze mile widziana. :) Poza tym ile to już lat jak nawzajem krytykujemy swoje "dzieła"? 8? 10? Zdążyłem przywyknąć. XD
   Co do koloru czcionki to też dostrzegam problem (szczególnie na smartfonie) i coś z tym zrobię w najbliższym czasie. :)

   Usuń
 7. Interesujące, to coś jak "falstart" przed premierą książki, którym to, masz okazję nas trochę poszczuć? Czasami używam tej metody u siebie, ale to dosłownie fragmenciki, a mój blog nie ma nic wspólnego z pisarstwem.
  Też piszę fantastykę, więc odnajdę się w Twojej historii. Zatem do piątku!

  OdpowiedzUsuń
 8. To będzie się działo :)
  Powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 9. cześć!
  Jestem ciekaw jak będzie Ci szło i zapraszam do mnie.

  http://doktormisterio.blogspot.com/2017/02/pozny-wieczor-berlin-kiedy-sobie.html

  OdpowiedzUsuń